תכנית המנטור

ה"אח הגדול" בחיי החניכים בתוכנית זו

מטרת המפגשים לפתח את החניך וללמדו כיצד להתמודד טוב יותר עם כל דבר שקורה בחייו. ולכן תוכנית המנטור תותאם ותיבנה בהתאם לכל חניך וחניך באופן אישי. כל מפגש ימשך כ3 שעות ובסיומו יימסר דיווח להורים על תוכן הפעילות התוצאות שנלמדו על בנם או ביתם.

מפגש ראשון בתכנית המנטור בבית של החניך: 

שלב א – הכרות עם החניך, הסביבה החברתית שלו, המשפחה המורחבת והמצומצמת, הדברים שהוא נוהג לעשות בשעות הפנאי, תחביבים ואהבות, זיהוי התלהבות אישית תוך כדי התרשמות בשיחה עצמה, מינוף וגילוי דברים חשובים נוספים שיעלו בשיחה. שלב ב – הגדרת יעדים בדיקה עם החניך מה הם הנקודות שהיה רוצה שנעבור עליהם ביחד כולל ותכנון הליווי לטווח הקצר והארוך. תיאום ציפיות, מחשבות ורצונות, שאיפות לעתיד והבהרת נקודות חשובות לתקשורת מקרבת בין החניך למנטור שלב ג – משחק העצמה שיאפשר לחניך כבר בפגישה זו לצאת מרוצה, עם תחושה טובה לגבי ההמשך.

 מפגש שני בתכנית המנטור : 

עפ"י התפתחות המפגש הראשון יבחן הלוקיישן של המפגש השני, אנו ממליצים על אימון טניס במגרש מקצועי, המנטור ילמד את החניך על אתגרי המשחק העצמאי, על טקטיקות וטכניקות להתמודדות על "הפתעות" לא צפויות בחיים, כיצד האימון והתכנון המוקדם יכול לעזור להתמודדות עם כמעט כל תחום בחיים. המפגש יסתיים במשחק העצמה שיקנה לחניך סיום חיובי למפגש פיזי אינטסיבי ומעשיר. 

 מפגש שלישי בתכנית המנטור:  

מפגש זה יתקיים בחוף הים, מקום פתוח שבו ניתן להרגיש את ה"חופש" והיכולות האישיות המתעצמות בזכות המיקום עצמו. המפגש יחל בריצה קלה בים ואימון כושר בהתאם ליכולות הפיזיות של החניך, ולאחר מיכן שיחת העצמה והתפתחות אישית שתוביל את החניך לראות את היכולת האמיתית שלו, את האופק להגיע רחוק ולהצליח ללא מגבלות.

מפגש רביעי בתכנית המנטור: 

התנדבות בקהילה הוא אחד הדברים שמעניקים הכי הרבה אושר ותחושה חיובית, על מנת לפתח את החניך ולהעניק לו תחושה טובה, אנו נבחר קהילה שבה נוכל לתרום ולהתנדב יחדיו ונעביר את המפגש במקום. גם בסיום המפגש הזה, נסכם ונבחן את יכולותיו של החניך לתרום ולהעניק, נעבור על התחושות שזה נתן לו, נלמד מהפידבקים שנקבל ונבצע עוד פעילות להעצמת החניך.

מפגש חמישי בתכנית המנטור:

במפגש זה נחזור ונבצע אימון ספורטיבי מהנה שיאתגר את יכולותיו הפיזיות של החניך, יעניק לו תחושה טובה ויעזור לו להיפתח לשינויים ולהתעצם. המפגש כולו יהיה סביב נושא מתיחת הגבולות, פיתוח יכולת העצמה אישית, אמונה בעצמו ועוד. 

 מפגש שישי בתכנית המנטור: 

מפגש זה יבחר ע"י החניך עצמו ובהתאם לרצונו, בכל מקרה ינוהל המפגש גם לשיחת העצמה והתפתחות אישית. נלמד יחד את בחירת החניך והסיבות שבוחר כך, ננתח את הדברים שמעסיקים אותו וננתב אותו לדרך הנכונה והטובה ביותר עבורו.

 מפגש שביעי בתכנית המנטור : 

מפגש זה יוקדש לפעילות עם ההורים, אנו נגיע מוכנים להפתיע ולהנות מזמן איכות אמיתי עם הורי החניך. במפגש יתקיים שיח פתוח, פעילות מרגשת שתעצים את החיבור בין החניך להוריו ותלמד את שניהם המון אחד על השני.
תוכנית המנטור לילדים ולבני נוער