חרדה חברתית דרכי טיפול והתמודדות

חרדה חברתית והתמודדות איתה

זיו מנור - חרדה חברתית בקרב בני נוער

זיו מנור – חרדה חברתית בקרב בני נוער

זיו מנור על חשיבותו של המנטור כאמצעי טיפול

מנסיוני עם ילדים חרדה חברתית יכולה להיות מתישה באופן רציני, גם לילד וגם להורה שלו. אז נכון יש כאלו הדוגלים בשיטת טיפול הכוללת טיפול התנהגותי, יחד עם, במקרים מסויימים, תרופות. נכון לפעמים מדובר במקרים קיצוניים אולי, אלא שאנו נחשפים לעובדה שלא מעט הורים פונים לדרך הזו במיוחד בשל לחץ מהסביבה. אולם אם אינכם מעוניינים בטיפול קיצוני ומורכב הרי שניתן להתגבר על חרדה חברתית גם בעזרתם של חונכים או מנטורים.
חרדה חברתית דרכי טיפול

זיו מנור על הכנה להתמודדות עם חשיפה

אם הילדים שלכם סובלים מהפרעת חרדה חברתית הרי שזה יכול להיות מפתה עבורם להימנע ממצבים חברתיים. אולם ברור שאחת הדרכים המצליחות ביותר להתמודד עם החרדה היא לחשוף אותם לכמה שיותר מצבים שמאתגרים אתכם. זה אומר לקבל הזמנות למקומות שונים או לעשות דברים שגורמים להם לאי נוחות. במקביל, ראוי שיהיה מי שיכין אותם להתמודדות עם החשיפה הזו באופן ראוי ואולי אפילו יהיה שם כדי להושיט להם עזרה במידת הצורך. הסתייעות במנטור יכולה להיות חשובה מאוד במקרים כאלו.
הפגת חרדה חברתית באמצעות פעילות ספורטיבית

זיו מנור על איך לדחוק את החרדה החברתית של ילדכם

מומחים בתחום הטיפול בחרדה חברתית יאמרו לכם כי שיפור הבריאות ואימונים גופניים על בסיס קבוע בשילוב תזונה בריאה ומאוזנת חשובים מאוד להתמודדותם של ילדים עם חרדה חברתית. כהורים אתם תגלו שפעילות גופנית מגבירה את תחושות הרווחה ומפחיתה חרדה אצל ילדים. יתרה מכך, אם היא נעשית בחברתם של אחרים הרי שהיא מציעה את ההזדמנות לבנות את הכישורים החברתיים שלהם בסביבה יחסית לא מאיימת. אם אתם מתמודדים עם ילד הסובל מחרדה חברתית אתם לא חייבים לעשות זאת לבד. יש מי שיכול לסייע לילד שלכם לדחוק את החרדה החברתית שלו ממנו והלאה.
חרדה חברתית | איך להיות אסרטיבי ולא אגרסיבי

זיו מנור על פיתוח אסרטיביות

לא פעם אנו מבלבלים בין אסרטיביות לאגרסיביות. יתרה מכך, ילדים הסובלים מחרדה חברתית נוטים להיות אגרסיביים כאשר הם אינם מצליחים להביע את עצמם. לכן אחד התרגולים החשובים ביותר הוא פיתוח אסרטיביות. כי די ברור שחרדה חברתית וחוסר אסרטיביות נוטים ללכת יד ביד, בעוד שאסרטיביות אינה קשורה להשגה אגרסיבית של מה שהוא רוצה, אלא דווקא לגבי מה שהוא צריך מאחרים על מנת להיות מרוצה. כדי להצליח ולאמן אותו כראוי מומלץ לפנות למנטור שידע להסביר לו את ההבדל בין אסרטיביות לאגרסיביות, ויוכל לאמן אותו לבקש את מה שהוא רוצה.

בואו נשמור על קשר, זיו מנור – מנטור לילדים  מס' טלפון: 052-2457843

השארת תגובה