מנטור לילדים ולנוער – זיו מנור

היום ילדים מוקפים בכל כך הרבה גירויים, טכנולוגיה והשפעות לכל כך הרבה כיוונים.
במצבים אלו, לא תמיד נעים להם לפנות לדבר עם ההורים או לדבר בכלל, ולעיתים הם אף עשויים להתקשות למצוא אוזן קשבת, ולבחור להתמודד עם תופעות שונות בדרכים שגויות או פוגעניות.

גם בעידן הטכנולוגי של המאה ה- 21 ילדים זקוקים להדרכה ולהשגחה בוגרת ותומכת, וזיו מנור יודע זאת היטב.
זיו מנור מהווה מנטור לילדים מזה שנים, ומתנדב יחד עם ילדים בכדי לסייע ולהראות להם שיש תמיד עם מי לדבר, ללמד אותם כישורים חדשים לחיים ולהראות להם שכל בעיה באה על פתרונה, אם רק משקיעים בה קצת חשיבה מתאימה.

חונכות תומכת

היתרון הבולט והגדול ביותר של חונכות לילדים, הוא שהיא מספקת לילדים אדם מבוגר ובעל ניסיון, שיכול להוות עבורם איש סוד ניטרלי: אחרי הכול, הוא איננו מהווה קרוב משפחה ואינו מכיר היטב את חבריו של הילד.
בעקבות זאת, הילד לרוב מרגיש הרבה יותר בנוח לדבר עם החונך על מצבים מסוימים, לשאול שאלות מביכות ואף לבקש עצה במקרה של קונפליקט.

ילדים ללא חונכים עשויים לשמור את השאלות והקונפליקטים בבטן, ובעקבות זאת לבחור בחירות לא נכונות, לשפוט את עצמם בחומרה או לפתח מחשבות שליליות בנושא.
התמיכה החמה של החונך, מסייעת למנוע זאת ולספק לילד גורם חיצוני ואמין, שיסייע לו להגיע לפתרון איכותי.

לדוגמא, במידה והילד מצוי בריב עם חבריו לכיתה, מתקשה בלימודים, חווה תחושות פיזיות חדשות או פשוט מחבב ילדה בכיתה שלו, תמיד יהיה לו את החונך לפנות אליו, להתייעץ עמו ובזכות זאת, לגלות כי התחושות שהוא חווה הן נורמליות לחלוטין, וליהנות מעצה מבוססת מפיו של אדם מבוגר שמבין בנושא.

חונכות מלמדת

כאשר ילד מתקשה בחומר הנלמד בבית-הספר, פעמים רבות הוא לא מספר על כך.
גם כאשר הוא מבטא את הקושי הלימודי, המורים או חברי הכיתה לרוב לא יצליחו לסייע לו להבין את החומר לבד, והוא יזדקק לחיזוק נוסף.

כאשר ההורים עסוקים ואין מורה פרטי, לילד פשוט אין את מי לשאול ולאורך זמן, עלול להיווצר פער משמעותי בינו ובין יתר התלמידים, שייפגע משמעותית בלימודיו בעתיד.

מטרת-על של מנטור לילדים היא לסייע לילד להסתגל לשגרת הלימודים, להכין את שיעורי-הבית שלו כיאות ולהתכונן ליום המחר כשהוא מוכן לכל מבחן.
גם אם המנטור אינו בהכרח מבין את החומר הנלמד, הוא יוכל ליידע את ההורים בבעיה ולעודד אותם לספק לילדם את הצרכים המתאימים כך שיוכל להדביק את הפער, להשקיע בלימודיו ולהצטיין בכיתה.

מתבגרים ביחד

ילדים עשויים להיות אכזריים כשהם קטנים.
מי מאיתנו לא סבל מחרם או מריב לא נעים במהלך הילדות?! באותם ימים, תחושות הדחייה והבדידות הן קשות מנשוא, אך כאשר קיים חונך בשטח, הילד אינו במתח.

מנטור לילדים מבטיח כי לילד שלכם תמיד יהיה עם מי לדבר, בפני מי לפתוח את הלב ובזכות זאת, ליהנות מביטחון כי הוא אף פעם לא לבד ותמיד יש לו חבר שיחזיק לו את היד.

מנטור לילדים אף יכול לסייע ולפתור את הסכסוך בצורה נעימה או להעביר את המידע הלאה להורים ולסגל בית-הספר, ועל ידי כך להקל על העול שהילד עשוי לחוש בעקבות המצב.

הניסיון של זיו מנור

זיו מנור מהווה מנטור לילדים מזה שנים, ומתנדב יחד עם ילדים במטרה לספק להם מסגרת כיפית ומחנכת, שתהפוך אותם לבוגרים בטוחים וחזקים יותר בעתיד.

במהלך זמן האיכות שלהם, זיו דואג לשלב פעילויות מהנות כמו משחקי כדור וספורט, הכנת ארוחות, טיולים לחוף הים ועיסוק בספורט מים.
כל המטרה היא שהילד ירגיש שהוא בסביבה בטוחה ומהנה, ושהוא יכול לדבר על כל מה שהוא מרגיש, לקבל תשובות קונקרטיות ותמיכה חמה, שתעודד אותו ותיתן לו את הביטחון להמשיך ולהתפתח לבוגר אחראי ושלם.

זיו מודע לחשיבות היציבות במערכת היחסים עם ילדים, ולכן גם כאשר נמנע מהם להיפגש, הם תמיד משוחחים בווטסאפ ונעזרים בטכנולוגיה בכדי להמשיך ולחזק את הקשר.

לקביעת פגישה 052-2457843.

תוכנית המנטור לילדים ולבני נוער
השארת תגובה